Wyszukiwarka opisów zawodów - Powiatowy Urząd Pracy w Pucku

Wyszukiwarka opisów zawodów

Nazwa: Projektant interfejsu użytkownika
Kod: 251403
Liczba odwiedzin: 2066
Synteza: Projektant interfejsu użytkownika opracowuje graficzne makiety interfejsów użytkownika: tworzy elementy wizualne, obiera kolorystykę, ustawia rozkład tekstu, odpowiada za menu, urządzenia peryferyjne oraz panele sterowania. Odpowiada za graficzny wygląd strony oraz jej przejrzystość i czytelność dla użytkownika.
Zadania zawodowe:
  • identyfikowanie i analizowanie wymagań biznesowych oraz potrzeb użytkowników;
  • tworzenie przewodnika po stylu (style guide) - dokumentu zbierającego wymagania związane z językiem wizualnym i mówionym w organizacji/firmie lub danej aplikacji);
  • dbanie o zachowanie spójności przekazu wizualnego (podobne elementy – na przykład przyciski – są zaprojektowane w podobny sposób i zachowują podobne cechy (kolor, kształt, proporcje, położenie);
  • projektowanie interfejsów graficznych;
  • dobieranie i używanie odpowiednich narzędzi warsztatowych w zależności od etapu procesu, m.in. Sketch czy Axure;
  • tworzenie interaktywnych prototypów oraz ich prezentowanie;
  • prowadzenie warsztatów z użytkownikami, interesariuszami i zespołem projektowym;
  • kontaktowanie się i wspieranie klienta na poziomie przygotowania, jak i w trakcie realizacji projektu;
  • współpracowanie z zespołem projektowym: badaczami, grafikami, copywriterami, analitykami, architektami IT, programistami przy tworzeniu treści dla danego produktu;
  • dbanie o szczegóły i wysoki poziom estetyczny realizowanych projektów;
  • przestrzeganie zasad/standardów cyberbezpieczeństwa;
  • podnoszenie umiejętności i kwalifikacji własnych, tak aby były zgodne z aktualną wiedzą i przepisami prawa;
  • przestrzeganie zasad ergonomii, etyki zawodowej, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz stosowanie przepisów prawa dotyczących ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska wymaganych na stanowisku pracy.
Dodatkowe zadania zawodowe:
  • dbanie o spójność funkcjonalną i wizualną tworzonych interfejsów pokrewnych produktów;
  • uczestniczenie w wydarzeniach branżowych, konferencjach tematycznych, szkoleniach itp.