Wydawca treści

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Powiatowy Urząd Pracy w Pucku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowego Urzędu w Pucku udostępnianej pod adresem: https://puck.praca.gov.pl

Data publikacji strony internetowej: 2014-06-16. Ostatnia aktualizacja Wortalu PSZ miała miejsce 2025-01-27.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

  • film instruktażowy dotyczący rejestracji w urzędzie przez internet został udostępniony przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • film nie posiada napisów dla osób głuchych,
  • formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych,
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
  • konieczności doprecyzowania opisów dla artykułów zamieszczanych w serwisie,
  • konieczności dopracowania formatowania treści artykułów i załączników,
  • konieczności dopracowania sposobów nawigacji,
  • konieczności uzupełnienia i doprecyzowania danych w metrykach,
  • dokumenty zamieszczone przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej tj. przed rokiem 2019 nie spełniają wymogów niniejszej ustawy z uwagi na zasadę Lex retro non agit;
    Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-03-21. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Roman Gajak, adres email: gdpu@praca.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 58 6732473 Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Procedura żądania dostępności cyfrowej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Powiatowy Urząd Pracy w Pucku, ul. Elizy Orzeszkowej 7, 84-100 Puck posiada trzy wejścia, główne od ulicy Elizy Orzeszkowej, ewakuacyjne od ulicy Kolejowej oraz dodatkowe wejście od siedziby Starostwa Powiatowego w Pucku od ulicy Elizy Orzeszkowej. Wejście główne wyposażone jest w podjazd dla wóżków wyposażony w rampę i poręcze, który znajduje się przy trzystopniowych schodach. Dla osób na wóżkach dostępne są tylko pomieszczenia na parterze, do których prowadzi wejście główne oraz dodatkowe od starostwa. Wejście do siedziby starostwa znajduje się od strony parkingu na którym zlokalizowane jest miejsce postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oznaczone kolorem niebieskim, ponadto przy wejściu zlokalizowana jest toaleta dla osób niepełnosprawnych. W budynku urzędu nie ma windy. Przy wejściu głównym znajduje się system kolejkowy dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych (oznaczenia kontrastowe, oznaczenie w alfabecie Braille'a).

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Wewnątrz budynku brak oznaczenia kontrastowego, nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a oraz nie jest możliwa komunikacja za pomocą pętli indukcyjnej. W Powiatowym Urzędzie Pracy można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego.

W załączeniu raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego wg stanu na 01.01.2025 roku 

Załączniki

Raport_o_stanie_zapewniania_dostępnosci_podmiotu_publicznego_2025
Raport_o_stanie_zapewniania_dostępnosci_podmiotu_publicznego_2025.pdf 588 KB
Informacje o publikacji dokumentu