Wyszukiwarka opisów zawodów - Powiatowy Urząd Pracy w Pucku


Wyszukiwarka opisów zawodów

Nazwa: Doradca klienta
Kod: 524902
Liczba odwiedzin: 21018
Synteza:
Doradca klienta rekomenduje klientowi optymalne rozwiązania po analizie jego potrzeb.
Doradca klienta jest zawodem o charakterze usługowym. Jego celem jest wsparcie klienta w wyborze optymalnego dla niego rozwiązania. Doradca klienta ustala i analizuje potrzeby oraz oczekiwania klienta, a następnie na podstawie analizy dostępnych możliwości i rozwiązań, prezentuje klientowi wybrane propozycje produktów, usług lub technologii i doradza mu, którą opcję wybrać. Do zadań doradcy należy nawiązywanie i utrzymywanie długotrwałej i opartej na zaufaniu relacji z klientami oraz budowanie pozytywnego wizerunku firmy, którą reprezentuje.
Zadania zawodowe:
  • analizowanie potrzeb klienta;
  • analizowanie rynku i wyszukiwanie dostępnych alternatyw;
  • wybieranie wariantów, produktów lub usług, przygotowywanie oferty dla klienta;
  • prezentowanie przygotowanej oferty i doradzanie klientowi;
  • prowadzenie dokumentacji związanej z ofertami;
  • organizowanie stanowiska pracy zgodnie zasadami i przepisami BHP,  ochrony ppoż., ochrony środowiska i wymaganiami ergonomii.
Zawód doradcy klienta zdobywa się podczas kursów i szkoleń oraz przyuczenia na stanowisku pracy. Wymagane jest wykształcenie zasadnicze zawodowe (w kierunku zgodnym z rodzajem świadczonego doradztwa); w zależności od branży wymagane może być wykształcenie średnie lub wyższe. Doradca klienta powinien poszerzać swoje kompetencje, biorąc udział w szkoleniach organizowanych w przedsiębiorstwie zatrudniającym lub prowadzonych przez producentów towarów, dostawców usług czy zewnętrzne ośrodki szkoleniowe. Dodatkowo wskazane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B.
Dodatkowe zadania zawodowe: .

partners

shortcut-links

 go-to-top